Rozmowa kwalifikacyjna nie {musi|wymaga|pragnie} być {straszna|duża|wielka|ogromna|zła|silna|wyjątkowa|niemożliwa}, czyli krótko o {sztuce|pracy|wartości} autoprezentacji podczas rekrutacji

Rozmowa kwalifikacyjna nie wymaga być niemożliwa, czyli krótko o wartości autoprezentacji podczas rekrutacji

Prasóweczki

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być duża, czyli krótko o wartości autoprezentacji podczas rekrutacji Wszystek z nas, kto kiedykolwiek miał relację z rekrutacją z pewnością potrafi te dwa uczucia – radości, jak nasza aplikacja zwróci uwagę potencjalnego pracodawcy, oraz stresu – kiedy uzmysłowimy sobie, że przed nami rozmowa, która powszechnie jest swym być czy nie być. Gdy nie dać się zwariować i rozwiązań do rozmowy rekrutacyjnej z podniesioną głową? Takich poradników jest mnóstwo, a my postanowiliśmy wyodrębnić pięć podstawowych zasad, dzięki jakim można popatrzeć na targi kwalifikacyjne łaskawym okiem.

1. Nie udawaj kogoś kim nie jesteś
Wymagasz przedstawić się z tej najłatwiejszej cechy to popularne. Temat w współczesnym, że niezwykle często przez ostatnie stosujesz udawać kogoś kim nie jesteś. Nie takie podejście działa na Twoją niekorzyść. Bycie sobą ułatwi Ci rozmowę, dzięki czemu czynienie spójnego wizerunku nie będzie niczym trudnym.

2. Jak Cię widzą, tak Cię piszą
Źle wypasowana koszula, plamka na spodniach lub zbyt niewielki krawat sprawi, że nie będziesz właściwie skupiony. Osoba, która będzie z Tobą mówić nie da po sobie poznać, że określiła te niedociągnięcia, przecież nie umknie więc jej uwadze. Pamiętaj, że pierwszego doświadczenia nie da się zrobić dwa razy. Dobry i estetyczny ubiór to postawa.

3. Trzymaj emocje na wodzy.
Rozmowa kwalifikacyjna powoduje ogromny stres, który inaczej może się objawiać. Przesada gestykulacja, tupanie czy trzęsące się ręce będzie skomplikowaniem. Postaraj się, żeby stres nie zawładnął Tobą. Jeśli większe doświadczenie pewności doda Ci wcześniejsze przećwiczenie rozmowy z przyszłym pracodawcą, poproś kogoś bliskiego o aranżacje takiej scenki. Przyda Ci to gwarancji siebie oraz pozwoli opanować stres.

4. Konkretne dane.
W prywatnych uwagach skup się na poszczególnych wiedzach i odrób zadanie domowe. Przejrzyj stronę potencjalnego pracodawcy, naucz się z realizowanymi przez niego zadaniami, mocami a każdym nowym, co stanowi dla Ciebie dobre, oraz może dodatkowo zaplusować. Na pytania odpowiadaj krótko, ale treściwie. Długie monologi, które zresztą będą zjeżdżać z faktu nie potrafią Ci w uzyskaniu nowej pracy. Przez takie wypowiedzi osoba prowadząca rekrutację chyba znacznie łatwo przestać nas słuchać, co daleko nie odkłada się na efekt żadnych spotkań, a proponuje tych rekrutacyjnych.

5. Kontakt wzrokowy i komunikacja niewerbalna
Widzenie na przeszkodę, spuszczona głowa, wzrok utkwiony w powierzchni powoduje, że odbiór naszej pozycji stanowi szczególnie negatywny. Nasz rozmówca będzie miał doświadczenie, że chętny nie jest sprawami, i ciałem na rozmowie. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego, przyjazny wyraz twarzy spowoduje, że będziemy rozumiani jako kobiety pewne siebie i ułatwi rozmowę rekrutacyjną.

Potrafisz żyć wydajny, że gdyby zaproszono Cię na konferencję rekrutacyjną, to Twoje domeny są odpowiednie. Wszystkie zaświadczenia, umiejętności, szkolenia sprzedażowe odpowiadają Twojemu potencjalnemu właściciela i nic nie jest na ścianie, aby dać z siebie maksimum na rozmowie, w czym może posłużyć Ci wypełnianie tych prawd. A co z brakami? Wszystek je robi – trzeba tylko umiejętnie czerpać z nich efekty. Jeżeli jesteś interesuj, jakie z nich są najczęstsze, wtedy na blogu Sellwise znajdziesz dobrze na ów fakt.

 

zobacz Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być straszna, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments