Rewitalizacja skóry po zimie – jakie sposoby kosmetyczne wybrać?

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie sposoby kosmetyczne wybrać?

Warto przeczytać

W przypadku wielu spośród nas zima jest przeważnie okresem zastoju. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie zapraszają do prac fizycznej. Nie mówiąc już nawet o zwykłym spacerze na zdrowym powietrzu… Co więcej, w momencie zimowym często przywiązujemy mniejszą muszę nie wyłącznie do dbania o sprawność fizyczną, ale również do stanu swej skóry. Na wesele wiosna jest wspaniałym okresem na to, aby powrócić do metody i przywrócić cerze zdrowy, promienny wygląd. Jakie zabiegi kosmetyczne sprawdzą się w takich okolicznościach?

Od czego zacząć, czyli konsultacja z kosmetologiem

Walka z niedoskonałościami cery, które pojawiły się w momencie zimowym, może posiadać inny przebieg. Wiele zależy tutaj zarówno od typie problemów skórnych, jak i pełnej kondycji organizmu oraz indywidualnych predyspozycji osoby posiadającej spośród usług gabinetu kosmetycznego. W takich możliwościach warto także przekonywać się zdroworozsądkowym podejściem. Po pierwsze, nie wszystkie niedoskonałości odda się zredukować podczas jednej wizyty w klinice urody. Po drugie, nie zawsze można użyć z niewielu odmiennych zabiegów, bowiem ich funkcjonowanie mogłoby spowodować do nadmiernego obciążenia organizmu.

Jak w takim razie zaplanować kurację kosmetyczną, która przyjmie na odbudowanie kondycji skóry po czasie zimowym? Najdoskonalszym podejściem będzie skonsultowanie się z kosmetologiem przeprowadzającym zabiegi rewitalizujące skórę. Gdy już wiemy, które metody gabinetowe nas interesują, możemy po prostu zapytać, czy toż mocny gatunek a ewentualnie można je zrobić w ramach jednej terapii. Bo sam zakres dostępnych braków jest właściwie duży.

Zabiegi złuszczające, oczyszczające i pielęgnacyjne

Że byłoby wskazać nawet jedną kurację kosmetyczną, której w momencie wiosennym, ze względu na warunki atmosferyczne, nie można bezpiecznie przeprowadzić. Coraz cieplejsza aura za oknem, ale też bez upałów, sprzyja wykonywaniu zdecydowanej większości zabiegów gabinetowych. Gdy właśnie nie jest własnych przeciwwskazań do danych kuracji, wynikających np. z polskiego wyglądu zdrowia lub nadmiernej wrażliwości cery, do wyboru mamy mnóstwo skutecznych metod. Do najtańszych zabiegów w niniejszym momencie zalicza się m.in. eksfoliację kwasami, peeling kawitacyjny, fale radiowe, mezoterapię igłową oraz sposób parafinowy na dłonie.

Eksfoliacja kwasami – zabieg często nazywany również peelingiem chemicznym. Do jego zakończenia poleca się różnego rodzaju kwasy, które, w współzależności od typu i stanu zaawansowania problemów skórnych, mogą mieć słabsze lub wyższe stężenie. Peeling chemiczny pozwoli nie jedynie na zdjęcie martwych komórek naskórka oraz wygładzenie i rozjaśnienie cery. Zabieg wykazuje także właściwości pielęgnacyjne i zajmuje rewitalizację skóry.

Peeling kawitacyjny – kuracja złuszczająco-oczyszczająca, w której do usunięcia martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń używa się szpatułki emitującej ultradźwięki. Ważna ją przeprowadzić nawet w przypadku cery naczyniowej i wrażliwej. Ponadto, peeling kawitacyjny sprawdza się doskonale jako środek przygotowujący do dalszych działań kosmetycznych. Nie tylko oczyszcza obszar poddawany kuracji, ale i poprawia absorbcję składników aktywnych przez skórę.

Fale radiowe – ta droga sprawdza się zarówno w dietach wyszczuplających i modelujących sylwetkę, jak a w terapiach, jakich celem jest ogólna poprawa stanu cery. Braki tego rodzaju idą na obniżenie widocznych objawów starzenia się skóry, np. zmarszczek, cieni pod oczami czy tzw. chomiczków. Ponadto, zastosowanie fal radiowy ma bezinwazyjny przebieg oraz zapewnia długotrwałe rezultaty.

Mezoterapia igłowa – kuracja z działu medycyny estetycznej, która liczy na dalekim włożeniu w skórę wybranego preparatu ze elementami odżywczymi lub leczniczymi. Jedną spośród jej ostatecznych korzyści jest wówczas możliwość dostosowania procedury zabiegowej do własnego problemu. Co ciekawe, mezoterapia igłowa sprawdza się również przy redukowaniu zbędnych kilogramów, cellulitu oraz rozstępów.

Zabieg parafinowy – samą z stron ciała, szczególnie narażonych na zgubne działanie warunków atmosferycznych w momencie zimowym, są dłonie. To tak na nie często oddziałują otaczające nas zanieczyszczenia oraz mroźne powietrze. Jeżeli to borykamy się z faktem wysuszonej i uszkodzonej skóry w miejscowościach dłoni, jedynym podejściem będzie sposób parafinowy. Preparaty kosmetyczne, jakie są brane w terminie wspomnianej kuracji, zapewniają dogłębne odżywienie oraz zrewitalizowanie tego regionu.

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments