Dlaczego nie wystarczy jeden zabieg epilacji, aby usunąć owłosienie?

Dlaczego nie wystarczy jeden zabieg epilacji, aby usunąć owłosienie?

Polecane i promocje Polecne i promocje Warto przeczytać

Coraz więcej osób interesuje się trwałym usunięciem zbędnego owłosienia, a konkretniej epilacją laserową. Jest to skuteczny zabieg kosmetyczny, który pozwala na wiele miesięcy, a czasem i lat pozbyć się owłosienia. Aby jednak osiągnąć pożądane rezultaty, konieczne jest wykonanie kilku zabiegów epilacji laserowej. Dlaczego? Poznaj odpowiedź!

 

  • Epilacja laserowa – czym jest?
  • Ile zabiegów epilacji jest potrzebnych?
  • Dlaczego jeden zabieg depilacji laserem nie wystarczy?

Epilacja laserowa – czym jest?

Depilacja laserowa, np. w Klinice Miracki Warszawa jest metodą usuwania włosów wraz z cebulkami. Dzięki temu, włosy nie odrastają i możemy cieszyć się gładką i przyjemną w dotyku skórą przez bardzo długi czas. Zabieg ten pozwala usunąć włosy z takich partii ciała jak pachy, nogi, klatka piersiowa, okolice bikini, twarz, szyja czy brzuch. Jest to propozycja zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Sam zabieg poprzedza wizyta konsultacyjna, która umożliwia przeprowadzenie kwalifikacji do zabiegu, a także ocenę stanu skóry i włosów. Lekarz może wówczas oszacować, ile zabiegów będzie potrzebnych, a także stwierdzić, jakie są realne efekty do osiągnięcia.

Zabieg epilacji laserowej nie jest skomplikowany ani nie trwa długo. Nie jest również bolesny, choć osoby wrażliwe, zawsze mogą zdecydować się na znieczulenie. Warto jednak zaznaczyć, że jeden zabieg epilacji laserowej nie jest w stanie przynieść takich efektów, jak cała seria zabiegów. Jedna epilacja pozwala usunąć zaledwie 20-30% włosów.

Ile zabiegów epilacji jest potrzebnych?

Liczba potrzebnych depilacji laserowych zależy od wielu czynników. Zaliczamy do nich przede wszystkim kolor skóry, a także grubość i barwę włosów. Satysfakcjonujące rezultaty szybciej zauważą te osoby, które posiadają ciemne, grube włosy oraz jasną karnację. Niemożliwe z kolei jest przeprowadzenie epilacji laserowej u osób czarnoskórych. W ich przypadku melanina skóry konkuruje z melaniną włosów, przez co taki zabieg może okazać się zwyczajnie niebezpieczny. Może wówczas dojść do podrażnienia skóry, a nawet i oparzenia. Z tego też powodu tak ważna jest kwalifikacja do zabiegu. Zaleca się wykonanie minimum 4 zabiegów depilacji laserem. Każdy zabieg powinien być oddzielony od kolejny o około 4-12 tygodnie.

Dlaczego jeden zabieg depilacji laserem nie wystarczy?

Konieczność wykonania przynajmniej kilka zabiegów depilacji wynika przede wszystkim z samej specyfiki wzrostu włosów. Światło laserowe pozwala skutecznie zniszczyć wyłącznie te włosy, które obecnie znajdują się w aktywnej fazie wzrostu, czyli pierwszej. Jako że owłosienie nie rośnie w stałym tempie, jedna epilacja laserowa pozwala usunąć zaledwie około 20-30% włosów. Nie ma więc szans na to, by pozbyć się wszystkich niechcianych włosów w danej okolicy podczas zaledwie jednego zabiegu. Efekt gładkiej skóry będzie możliwy do osiągnięcia dopiero po kilku zabiegach. W niektórych przypadkach może również zdarzyć się, że włoski zaczną odrastać, ze względu na to, że nie doszło do całkowitego zniszczenia mieszków. W takim, jak i wielu innych przypadkach zaleca się regularne wykonywanie tzw. zabiegów przypominających minimum raz w roku. Laserowe usuwanie owłosienia pozwoli wówczas osiągnąć naprawdę satysfakcjonujące rezultaty. Jeśli Ty również chcesz pozbyć się owłosienia z konkretnych partii ciała, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki Warszawa oraz umów się na konsultację!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments